



| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 16 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Interface | Digital Isolators |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Current | 18.3 mA |
Stock: 438
Distributors
pcbx
Unit Price$3.06564
Ext.Price$3.06564
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.06564 | $3.06564 |
| 10 | $2.33260 | $23.32600 |
| 25 | $2.14964 | $53.74100 |
| 50 | $2.04669 | $102.33450 |
| 100 | $1.94866 | $194.86600 |
| 300 | $1.87917 | $563.75100 |
| 500 | $1.81216 | $906.08000 |
| 1000 | $1.74755 | $1747.55000 |
